گاهی اوقات در سینما ضدقهرمان ها یا نقش منفی هایی خلق می شوند که محبوبیتشان از قهرمان فیلم هم بیشتر می شود! برخلاف اکثر اوقات که نقش های منفی باعث خراب شدن چهره بازیگر می شود،بعضی از نقش ها باعث مشهور شدن آن بازیگر می شوند.

  حال می خواهیم شما را با ۵ تا از بهترین ضد قهرمان ها آشنا کنیم.

   

  ۵- تایلر داردن Fight Club

  تایلرداردن با بازی فوق العاده بردپیت در فیلم باشگاه مشت زنی ساخته دیوید فینچر شخصیتی جذاب با کار های با نمک است و هرکسی دوست دارد با همچنین شخصیتی در ارتباط باشد این مرد صابون ساز، باشگاهی افتتاح می کند که به همه اجازه می دهد به هم دیگر مشت بزنند و اینطور حالشان بهتر شود! اما این باشگاه کم کم تغییر کاربری می دهد…
  این شخصیت بسیار پیچیده است و بنده برای لو نرفتن داستان توضیح بیشتری نمی دهیم.

  بهترین دیالوگ فیلم از زبان تایلر داردن(برت پیت):

  قتل جنايت و فقر.. البته اينا به من ربطي ندارن. اون چيزایی که به من مربوط ميشن جینگسرا های معروفن با یه تلوزیون با پونصد تا کانال…

   

  ۴- وربال کیتز The Usual Suspects

  بدون تردید این شخصیت بدون بازی استادانه کوین اسپیسی هیچ معنی نداشت. این شخصیت به قدری پیچیده است که هر حرفی درباره او داستان را لو می دهد! پس خودتان این فیلم فوق العاده را نگاه کنید و از بازی کوین اسپیسی لذت ببرید.

  دیالوگی از وربال کیتز:

  شیطان کاری می کند که مردم فکر کنند وجود ندارد.

   

  ۳- جان دوو se7en

  باز هم کوین اسپیسی و باز هم دیوید فینچر. بدون شک سکانس گفت و گوی جان دوو با دیوید میلز با بازی برد پیت و ویلیام سامرست با نقش آفرینی مورگان فریمن در تاریخ فیلم های ژانر جنایی جاودان شده است.
  جان دوو با استفاده از مفاهیم مذهبی و فلسفی قربانی های خود را انتخاب می کند. در پایان این فیلم مخاطب به فکر فرو می رود که آیا وی قهرمان است یا ضد قهرمان!

   

  ۲- مایکل کورلئونه godfather 1،۲،۳

  مایکل کورلئونه با بازی استاد آلپاچینو در سه گانه پدرخوانده به خصوص نسخه دو شخصیتی بسیار قوی از خود به نمایش گذاشت که به زیبایی (!) دروغ میگفت و  به خوبی قدرت یک رئیس مافیا را نشان داد. قطعا نگاه های آلپاچینو به این نقش کمک شایانی کرد و به اصطلاح دیالوگ گویی هایش با چشمهایش!

  ۱- جوکر the dark knight

  چه کسی می توانست بهتر از هیث لجر از پس این نقش برآید و کدام کارگردان بهتر از نولان چنین شخصیتی خلق کند؟ شخصیتی با رفتار دیوانه وار و گریمی زیبا و دیالوگ هایی زیباتر که حتی از خود بتمن هم بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

  راستی از ضد قهرمان های مورد علاقه شما جای کسی در این لیست خالی است؟


  پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:

  بیوگرافی کامل آلفرد هیچکاک و معرفی ۲۵ فیلم برتر او

  ۱۲ فیلم انیمیشن پیکسار که تأثیر روان‌شناسانه عمیق داشتند

  ۱۸ گریم متفاوت بازیگران در فیلم‌ها

  بیوگرافی کامل مارتین اسکورسیزی و معرفی ۲۳ فیلم برتر او

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت جینگسرا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس