کد خبر:
  ۲۲۲۲۱۴تاریخ انتشار :
  ۲۰:۳۹:۰۰ – دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

  نرخ بیکاری افراد ۱۰ ساله و بیشتر در سال ۱۳۹۶ به ۱۲.۱ درصد رسید.

  www.dustaan.com نرخ بیکاری سال ۹۶ به ۱۲.۱ درصد رسید

   

  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز آمار ایران، بررسی نرخ بیکاری افراد ١� ساله و بیش‌تر در سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد که ١٢.١ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال ١٣٩۵، ۰٫۳ درصد کاهش یافته است.

  در سال ١٣٩۶، ۴۰٫۳ درصد جمعیت ١� ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (١٣٩۵)، ۰٫۹ درصد افزایش یافته است.

  نرخ بیکاری جوانان ١۵ تا ٢٩ ساله حاکی از آن است که ۲۵٫۳ درصد از فعالان این گروه سنی در سال ١٣٩۶ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات سالانه‌ی نرخ بیکاری جوانان ١۵ تا ٢٩ ساله نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به سال قبل ۰٫۶ درصد کاهش یافته است.

  • تعداد شاغلین در سال ١٣٩۶ به ٢٣٣٧٨۶١٣ نفر رسید که نسبت به سال گذشته ٧٩� ۵۶١ نفر افزایش یافته است.

  نسبت اشتغال در سال ١٣٩۶ به ٣۵,۵ درصد رسید که نسبت به سال ١٣٩۵ افزایش ۱ درصدی داشته است.

  بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در سال ١٣٩۶، ۱۰٫۴ درصد جمعیت شاغل،‌ به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کم‌تر از ۴۴ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی است که ۳۸٫۸ درصد از شاغلین ١۵ ساله و بیش‌تر، ۴٩ ساعت و بیش‌تر در هفته کار کرده‌اند.

  بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در سال ١٣٩۶، بخش خدمات با ۵۰٫۴ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ۳۲ درصد و کشاورزی با ۱۷٫۶ درصد قرار دارند.

   

  پربیننده ترین مطالب روز


  ‘ ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( ‘

  https://www.dustaan.com/?p=222214

  به اشتراگ بگذارید!

  گوگل پلاس
  فیسبوکــ
  کلوب
  فیسنما
  وطن لینک

  برچسب ها

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت جینگسرا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس